پروژه های در دست اجراپروژه های منطقه ۱۲ اصفهان

شهرک خودرو گلدن سیتی اصفهان، بزرگترین شهرک خودرو خاورمیانه

یکی از تجمع گاه هایی که امروزه مورد توجه شهرهای دنیا قرار گرفته است، شهرک های خودرو هستند که اکثر خدمات مربوط به خودرو مانند خرید-فروش، نمایندگی ها، خدمات خودرو و … را در یک مجموعه ارائه می کنند. شهرک خودرو گلدن سیتی اصفهان نیز به همین منظور طراحی شده است تا با صرف هزینه کمتر نیاز های حوزه خودرو را برای شهروندان برطرف سازد. ایجاد این شهرک می تواند مشکلاتی که نمایشگاه های خودرو در سطح شهر برای ساکنین این مناطق ایجاد می کنند را از بین ببرد.

گلدن سیتی، شهرک خودرو تمام عیار در اصفهان

شهرک خودرو گلدن سیتی در زمینی به مساحت ۸۰۰ هزار مترمربع در شمال شهر اصفهان ساخته خواهد شد. این شهرک در نزدیکی شهرک صنعتی شاهپور جدید و در امتداد خیابان استقلال می باشد که دسترسی مناسبی از خیابان های امام خمینی و رینگ چهارم اصفهان دارد. قرار گیری یکی از ایستگاه های خط مترو اصفهان – شاهین شهر چسبیده به این شهرک، دسترسی به آن را به راحتی مقدور می سازد.

شهرک گلدن سیتی از بخش هایی تشکیل شده است که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم:

نمایشگاه های خودرو

بخش اعظم شهرک گلدن سیتی به واحد های نمایشگاهی خودرو سواری تعلق دارد. در این مجموعه ۱۰۹۸ واحد تجاری در مساحتی حدود ۲۴۳ هزار مترمربع ساخته خواهد شد. ساخت این نمایشگاه ها بر عهده خریدران آنها می باشد اما متقاضیان متعهد می شوند واحد خود را بر مبنای طرح های از پیش مشخص شده بنا نمایند.

علاوه بر آن در قسمت های مشخصی از این پروژه مکان هایی به نمایندگی های خودروسازان تعلق می گیرد. در این نمایندگی ها علاوه بر فروش خودرو، تعمیرات و خدمات پس از فروش نیز ارائه می گردد.

مجموعه برج ها

در قسمت ورودی سمت خیابان امام خمینی این شهرک یک مجموعه متشکل از ۸ برج ۱۰ طبقه طراحی شده است. کاربری های این برج ها متفاوت است و بر مبنای کاربری هر برج، واحد های تجاری متناسبی در آن ایجاد خواهد شد. علاوه بر آن در این برج ها پردیس سینمایی، سالن همایش ها، هتل و … نیز پیش بینی شده است. ساخت هر کدام از این برج ها به سرمایه گذار جداگانه ای واگذار می شود؛ به همین خاطر طراحی داخلی آنها بنا بر نیاز سرمایه گذار می تواند دست خوش تغییرات شود اما نمای بیرونی آنها به صورت یگانه و هماهنگ با طرح کلی شهرک ساخته خواهد شد.

فضای سبز

علاوه بر ۸۰ هکتار معین شده برای این طرح، در صورت توافق مالکین زمین های اطراف با شهرداری اصفهان، زمین های بدنه شرقی این شهرک به یک فضای سبز بزرگ شهری تبدیل خواهد تا آلودگی ناشی از تردد خودرو ها در این شهرک و شهرک امیرکبیر را کاهش دهد. در این صورت، توافق بین شهرداری و شهرک گلدن سیتی می تواند موجب احداث اماکنی نظیر پیست تست خودرو، زمین های ورزشی، تفریحی و … شود.

پارکینگ ها

در قسمت مختلفی از این مجموعه به دلیل عبور و مرور تعداد قابل توجهی از خودرو ها، حدود ۱۲۰۰۰ پارکینگ روباز پیش بینی شده است. به نظر می رسد جمعه بازار خودرو اصفهان به فضاهای باز این مجموعه از جمله این پارکینگ ها انتقال یابند. این انتقال می تواند موجب ارتقاء امنیت خرید و فروش در جمعه بازار را به دلیل افزایش نظارت ها شود.

دیگر قسمت ها

با توافقات صورت گرفته به نظر می رسد قرار است مرکز تعویض پلاک اصفهان و یک شعبه از مراکز معاینه فنی در شهرک خودرو اصفهان مستقر شوند. همچنین اتحادیه نمایشگاه داران خودرو نیز به شهرک خودرو اصفهان منتقل می شود. علاوه بر آن خدماتی نظیر سوپر مارکت، رستوران، جایگاه سوخت، آتش نشانی، کارواش و … در این طرح پیش بینی شده است.

فازبندی پروژه شهرک خودرو اصفهان

ساخت شهرک خودرو اصفهان در ۵ فاز تقسیم بندی شده است. همانگونه که در نقشه این شهرک مشخص است در فاز های اول تا چهارم این مجموعه واحد های نمایشگاهی و نمایندگی ها ایجاد خواهند شد. فاز پنجم این شهرک که مربوط به مجموعه برج ها می باشد قرار است همزمان با فاز های قبل به مرحله اجرا در بیاید.

هزینه ساخت شهرک خودرو گلدن سیتی اصفهان

طبق پیش بینی ها به نظر می رسد برای عملیات ساختمانی این مجموعه به منابع مالی در حدود ۵ الی ۶ هزار میلیارد تومان نیاز باشد. ساخت شهرک خودرو اصفهان می تواند طبق گفته مالکان آن چیزی در حدود ۸ هزار میلیارد تومان برای شهرداری درآمدزایی داشته باشد؛ علاوه بر آن درآمد پایداری از عوارض کسب و پیشه کاسبان این مجموعه می توان برای شهرداری اصفهان پیش بینی نمود.

اطلاعات تماس

نشانی: اصفهان، خیابان امام خمینی، خیابان استقلال

شهرک خودرو گلدن سیتی اصفهان

عرفان نوری

اصفهان تکه ای است از بهشت که روزگاری از آن جدا شد و بی هیاهو در گوشه ای از زمین جای گرفت؛ این اصفهان هر روز بزرگ و بزرگ تر شد تا در نهایت به وسعت نصف جهان رسید ................................................................................ تمام انگیزه یک وبلاگ نویس مشاهده بازخورد نوشته هایش است! با نوشتن نظرات خود بیش از پیش ما را برای نشان دادن زیبایی های شهرمان با انگیزه کنید...!

۳ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا