وبلاگ

۲ قسمت از ۷ قسمت مستندسازان چینی به اصفهان اختصاص دارد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در دیدار با گروه مستندسازان گردشگری شبکه ملی چین (cctv) اظهار داشت: در دو ماه گذشته دیداری با مسئولین شبکه ملی چین داشتیم و در آنجا توافق شد تا شبکه ملی تلویزیون چین با بیش از یک و نیم میلیارد بیننده نسبت به ساخت مستندهایی از ایران و به ویژه اصفهان اقدام کند، لذا خرسندیم که این حرکت در کوتاه ترین زمان ممکن به عمل تبدیل شده است.

فریدون اله یاری به سابقه تاریخی ارتباط دو کشور ایران و چین اشاره کرد و افزود: جاده بزرگ ابریشم طی چند هزار سال، ارتباط اقتصادی و فرهنگی شرق و غرب جهان را به عهده داشت و در این میان دو تمدن بزرگ ایران و چین مدتهای مدیدی است که از این طریق با یکدیگر ارتباط دارند.

وی تصریح کرد: امروز ما معتقدیم این شناخت تاریخی دو ملت باید از منظر گردشگری ادامه یابد و این در حالی است که در طی چهار سال گذشته ایران تمامی تلاش خود را جهت توسعه گردشگری به کار برده و در این رابطه به ویژه اصفهان بسیار موفق عمل نموده است.

تالار اشرف اصفهان

مدیرکل میراث فرهنگی استان ادامه داد: در سال ۲۰۱۵ میلادی گردشگران چینی رتبه چهارم سفر به استان اصفهان را به خود اختصاص داده اند، با این حال معتقدیم همانگونه که در طول تاریخ این ارتباط فرهنگی میان ایران و چین وجود داشته، امروزه در نیمه دوم از دهه دوم سده بیست و یکم و در عصر نوین ارتباطات، این مفاهمه تاریخی میان دو ملت باید افزایش یابد و ما به دنبال افزایش سهم اصفهان در بازار گردشگری کشور چین هستیم.

فریدون اله یاری به تلاش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به بازاریابی جهت بازارهای جدید گردشگری اشاره کرد و افزود: امروز تمامی تلاش ما به یافتن بازارهای جدید گردشگری معطوف شده، لذا ما در اصفهان آماده پذیرائی از گردشگران چینی همزمان با فرا رسیدن سال جدید چینی(در زمستان) همراه با ارائه خدمات ویژه و ارائه تخفیفات هستیم، زیرا معتقدیم می بایست سهم اصفهان در بازار گردشگری چین افزایش یابد.

گفتنی است؛ این گروه مستندساز وابسته به شبکه تلویزیونی ملی چین ۳۱ تیر تا ۴ مرداد در شهر تاریخی اصفهان حضور دارند و مستندی ۷ قسمتی را با نام «سفر به ایران» جهت این شبکه تلویزیونی با یک و نیم میلیارد بیننده تهیه می کنند، ۲ قسمت از ۷ قسمت این مستند به معرفی تاریخ و فرهنگ و تمدن مردم اصفهان اختصاص دارد.

عرفان نوری

اصفهان تکه ای است از بهشت که روزگاری از آن جدا شد و بی هیاهو در گوشه ای از زمین جای گرفت؛ این اصفهان هر روز بزرگ و بزرگ تر شد تا در نهایت به وسعت نصف جهان رسید ................................................................................ تمام انگیزه یک وبلاگ نویس مشاهده بازخورد نوشته هایش است! با نوشتن نظرات خود بیش از پیش ما را برای نشان دادن زیبایی های شهرمان با انگیزه کنید...!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا