مراکز تفریحیمناطق طبیعی

پارک جنگلی ناژوان

فهرست

پارک جنگلی ناژوان یکی از معدود مناطق طبیعی باقیمانده در شهر اصفهان است که خوشبختانه با پیگیری مسئولین شهری به یکی از تفرجگاه های بزرگ و اصلی شهر اصفهان تبدیل شده است. پارک ناژوان دارای درختانی با قدمت چند صد ساله است و طبیعت زیبای آن در کنار رودخانه زاینده رود تا حدودی حفظ شده است. مکان های تفریحی و گردشگری ناژوان گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. در ادامه به معرفی جاذبه های گردشگری پارک جنگلی ناژوان می پردازیم:

تونل آکواریوم اصفهان

آکواریوم اصفهان اولین آکواریوم در ایران است که به صورت تونلی ساخته شده است. در آکواریوم اصفهان بیش از ۶۵۰۰ آبزی زندگی می کنند که از آب های آزاد تمام جهان گردآوری شده اند. از آبزیان مهم این آکواریوم می توان به انواع کوسه، هشت پا، ماهی خاویار، خرچنگ، اسب دریایی و … اشاره کرد. تونل آکواریوم ناژوان به طول ۳۵ متر و در انتهای مجموعه آکواریوم قرار دارد و در برخی از زمان ها در آن می توان غواصان را نیز مشاهده کرد.

آکواریوم ناژوان اصفهان

قیمت بلیط: برای گردشگران ایرانی: بزرگسال ۳۰۰۰۰ تومان، کودک ۲۵۰۰۰ تومان ؛ برای گردشگران خارجی ۷۰۰۰۰ تومان ؛ تخفیف ویژه برای بازدید های گروهی و گروه های دانش آموزی

ساعات بازدید: همه روزه ۱۰:۳۰ الی ۱۹

باغ پرندگان ناژوان

باغ پرندگان اصفهان اولین باغ پرندگان در ایران می باشد که در یک محیط طبیعی ساخته شده و تنها با یک تور از محیط اطراف جدا می شود. اکثرا پرندگان در این باغ به صورت آزاد زندگی می کنند و بازدیدکنندگان می توانند به نزدیکی آنها بروند. باغ پرندگان ناژوان از بیش از ۵۰۰۰ پرنده تشکیل شده است که از میان آن ها می توان به فلامینگو، پلیکان، عقاب، شاهین، جغد، طاووس و … اشاره کرد.

قیمت بلیط: برای گردشگران ایرانی ۱۲۰۰۰ تومان

ساعات بازدید: همه روزه ۸:۳۰ الی ۱۷:۳۰

باغ خزندگان ناژوان

باغ خزندگان اصفهان اولین باغ دائمی خزندگان در ایران می باشد که میزبان خزندگانی از سراسر جهان است. برخلاف تصور برخی، تمام حیوانات باغ خزندگان اصفهان به صورت زنده در این باغ نگهداری می شوند و حتی بازدیدکنندگان می توانند برخی از این خزندگان را بر روی دوش خود بیندازند و آنها را لمس کنند! باغ خزندگان ناژوان از انواع زیادی از خزندگان تشکیل شده است که از بین آن ها می توان به مار کبری، مار بوآ، تمساح آمازون، سوسمار بالدار، مار دو سر و … نام برد.

قیمت بلیط: برای گردشگران ایرانی ۹۶۰۰ تومان

ساعات بازدید: همه روزه ۸:۳۰ الی ۱۹

باغ استوایی و موزه پروانه ها

باغ موزه پروانه ها، باغی نسبتا بزرگ به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع به سبک استوایی می باشد که از درختان و گیاهان منحصر به فردی تشکیل شده است. در طرح اولیه این باغ پروانه ها با نژاد های گوناگونی آزادانه در آن پرواز می کردند اما مرگ زودرس این پروانه ها مدیران این باغ را بر آن داشت که این پروانه های زیبا را به صورت تاکسیدرمی برای نمایش به بازدیدکنندگان قرار دهند. در قسمت هایی از این باغ ساختمان هایی ساخته شده که در آن بیش از ۲۲۰۰ پروانه خشک شده نگهداری می شود. علاوه بر پروانه در این باغ انواع شب پره ها و روز پرک هایی به صورت خشک شده در قاب هایی برای بازدید گردشگران قرار گرفته اند.

قیمت بلیط: برای گردشگران ایرانی ۸۴۰۰ تومان

ساعات بازدید: همه روزه ۸:۳۰ الی ۱۹

موزه صدف ها

موزه صدف های اصفهان اولین موزه تخصصی صدف ها و حلزون های دریایی در ایران می باشد. در موزه صدف های ناژوان بیش از ۲۰۰۰ نوع صدف و حلزون از دریاهای ایران و جهان توسط کاپیتان حسن خواجه طی ۲۵ سال گردآوری شده است. ستاره های دریایی، طوطیا، خرچنگ های دریایی، سکه های دریایی و … از جمله موارد دیگری هستند که در این موزه نگهداری می شوند.

قیمت بلیط: برای گردشگران ایرانی ۶۰۰۰ تومان

ساعات بازدید: همه روزه ۸:۳۰ الی ۲۰:۳۰

تله سیژ ناژوان

تله سیژ ناژوان اصفهان وسیله است که طبیعت زیبای پارک جنگلی ناژوان را در کنار رودخانه زیبای زاینده رود به نمایش می گذارد. با نشستن بر روی صندلی های تله سیژ ناژوان در مسیری ۲ کیلومتری و در ارتفاع حدود ۲۰ متری از سطح زمین می توان به تماشای طبیعت زیبای اصفهان نشست و از آن لذت برد.

قیمت بلیط: برای گردشگران ایرانی ۳۰۰۰۰ تومان

ساعات مراجعه: یکشنبه تا جمعه ۱۶:۳۰ الی ۲۱:۳۰

جاده سلامت ناژوان

جاده سلامت پارک ناژوان مسیر ویژه ای  در نزدیکی رودخانه زاینده رود است که ورود هرگونه وسایل نقلیه موتوری در آن ممنوع می باشد. در این جاده انواع دوچرخه تک نفره و چند نفره و سه چرخه اجاره داده می شود. همچنین در روزهای جمعه ورزش های همگانی همراه با چک آپ رایگان توسط سازمان های هلال احمر و … برگزار می شود. قسمت دوم این مسیر برخلاف قسمت اول آن برای وسایل نقلیه موتوری ساخته شده است که در مسیر زیبای جنگلی به طول ۲ کیلومتر در کنار رودخانه زاینده رود کشیده شده است.

جاده سلامت ناژوان

قیمت بلیط: استفاده برای عموم رایگان است ؛ در صورت اجاره دوچرخه هزینه آن به صورت ساعتی محاسبه می شود.

ساعات مراجعه: ۲۴ ساعته

پارک آبی کودکان ناژوان

در پارک آبی کودکان ناژوان که برای سنین ۳ تا ۸ سال برای دختران و ۳ تا ۱۰ سال برای پسران ساخته شده است، کودکان می توانند در یک فضای باز طبیعی به آب بازی بپردازند بدون آنکه خطری آن ها را تهدید کند. در پارک آبی کودکان ناژوان بیش از ۹۰ نوع بازی آبی برای کودکان وجود دارد که از میان آنها می توان به چتر آب، سطل آب نامتعادل، رینگ آبی مهپاش و … اشاره کرد.

قیمت بلیط: برای گردشگران ایرانی ۶۰۰۰ تومان

ساعات مراجعه: همه روزه ۸ الی ۲۲

پارک قایقرانی ناژوان

در دریاچه ای کوچک در پارک جنگلی ناژوان قایقرانی با قایق های جدید برای خانواده ها برپا شده است.

ساعات مراجعه: همه روزه ۹ الی ۲۲

شهربازی ناژوان

شهربازی ناژوان یکی از مجموعه شهربازی های شهر اصفهان است که در قلب پارک جنگلی ناژوان قرار گرفته است. شهربازی ناژوان بیشتر برای کودکان ساخته شده و تنها برخی از بازی های آن برای بزرگسالان مناسب است. در این شهربازی بیش از ۳۰ مجموعه بازی از جمله پارک بادی کودکان و بزرگسالان، کارتینگ، سینما ۵ بعدی، تاب زنجیری کودکان و بزرگسالان، ترن U، کشتی صبا و … وجود دارد.

قیمت بلیط: هزینه بلیط برای هر بازی به صورت جداگانه دریافت می شود.

ساعات مراجعه: همه روزه ۹ الی ۲۲

باغ بانوان ناژوان

باغ بانوان ناژوان قسمتی بسته از پارک جنگلی ناژوان است که برای رفاه بانوان، تنها خانم ها و کودکان اجازه استفاده از آن را دارند. در این باغ برنامه هایی از جمله آشپزی در آشپزخانه جنگلی، ترامپولین، عکاسی در فضای باز همچنین کلاس های هنری و روانشناسی برای بانوان برگزار می شود.

باغ رویش اصفهان

در باغ رویش ناژوان شهروندان اصفهانی می توانند به مناسبت اتفاق های مهم زندگی خود همچون ازدواج و یا تولد فرزند جدید، یک نهال به نشان یادبود بکارند. این نهال تا زمان وجود به اسم آن ها خواهند ماند.

عرفان نوری

اصفهان تکه ای است از بهشت که روزگاری از آن جدا شد و بی هیاهو در گوشه ای از زمین جای گرفت؛ این اصفهان هر روز بزرگ و بزرگ تر شد تا در نهایت به وسعت نصف جهان رسید ................................................................................ تمام انگیزه یک وبلاگ نویس مشاهده بازخورد نوشته هایش است! با نوشتن نظرات خود بیش از پیش ما را برای نشان دادن زیبایی های شهرمان با انگیزه کنید...!

1 دیدگاه

  1. واقعا پارک بسیار زیبا و بی نظیری هست. انشاالله که رودخونه هم جریان پیدا کنه و پارک ناژوان بیشتر از قبل زیبا و دیدنی بشه.

    امکانات خیلی خوبی و تقریبا بی نظیری هم داره که توی ایران تقریبا پیدا نمیشه. من آکواریوم، باغ پرندگان، باغ پروانه ها و جاده سلامت اش رو دیدم واقعا عالی هستن. تبریک به اصفهانی های عزیز برای نگهداری از چنین مکان زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا