طرح های آیندهپروژه های منطقه ۸ اصفهان

هاب مرکزی کاوه، ابرپروژه آینده نگرانه شهری اصفهان

هاب های شهری یا همان مراکز تجمع شهری از قدیم در شهر ها به خصوص شهر های بزرگ ایجاد می شده اند. هدف از ایجاد چنین مکان هایی دسترسی راحت مردم شهر به اکثر نیاز های خود با پیمودن فاصله ای کم است. در اصفهان نیز در دوره های مختلف چنین هاب هایی ساخته شده اند. از معروف ترین هاب های قدیم شهری اصفهان می توان به میدان نقش جهان اشاره کرد چرا که از چندین بازار، مراکز دینی، تفریحی و … تشکیل شده است.

هاب مرکزی کاوه اصفهان

در حال حاضر نیز شاید بتوان اصفهان سیتی سنتر را هاب معاصر شهر اصفهان دانست. مراکز خرید، مراکز اداری، مکان های تفریحی، ساختمان مسکونی و … این مجموعه را تبدیل به مرکزی برای رفع اکثر نیازهای شهروندان شهر اصفهان کرده است. اما در طرحی جالب و قابل توجه، این امکان وجود دارد مجموعه مترو مرکزی کاوه، پایانه کاوه و زمین های اطراف آن نیز به یک هاب مرکزی در شمال اصفهان تبدیل شوند. در این طرح تمامی تاسیسات دپوی مرکزی کاوه بدون تغییر در طبقه زیرین مجموعه قرار خواهند گرفت و تمامی بخش های هاب مرکزی کاوه بر روی فضای آزاد هوایی آن ساخته خواهند شد.

فضاهای هاب مرکزی کاوه

هاب مرکزی کاوه در صورت ایجاد در فضایی نزدیک به ۴۰ هکتار ساخته خواهد شد. در طرح اولیه هاب مرکزی کاوه، این مجموعه دارای ۳ برج ۴۰ طبقه و یک برج ۲۵ طبقه می باشد. کاربری های این برج ها عبارت اند از: مسکونی، مراکز تفریحی، اداری، هتل پزشکی، هتل ورزشی، مواد غذایی، لوازم پزشکی، لوازم خانگی، تکنولوژی، خودرو، رستوران های روباز، پارکینگ طبقاتی و پارک سوار مترو کاوه، پلازا و همان طور که گفته شد تاسیسات قطار شهری و همچنین ایستگاه مترو کاوه که در طبقه زیرین این برج ها قرار خواهند گرفت.

عرفان نوری

اصفهان تکه ای است از بهشت که روزگاری از آن جدا شد و بی هیاهو در گوشه ای از زمین جای گرفت؛ این اصفهان هر روز بزرگ و بزرگ تر شد تا در نهایت به وسعت نصف جهان رسید ................................................................................ تمام انگیزه یک وبلاگ نویس مشاهده بازخورد نوشته هایش است! با نوشتن نظرات خود بیش از پیش ما را برای نشان دادن زیبایی های شهرمان با انگیزه کنید...!

۳ دیدگاه

  1. سلام. امیدوارم به نتیجه برسه این طرح البته که مشکلاتی مثل ارتفاع بالا برج ها رو داره اما نیاز شمال اصفهان هست و امیدوارم یه پارک ابی بزرگ و در حد و اندازه اصفهان و پردیس سینمایی با کیفیت برای شمال اصفهان به همراه داشته باشه. متاسفانه پارک آبی بزرگ و خوب یکی از نیاز های شهر هست که توجه ای نمیشه بهش و دو مجموعه ای که در حاضر فعالیت میکنن [پارک آبی آبسار و پارک آبی سرزمین موج های دریایی] هم اونقدر بزرگ و خوب نیستن که جوابگوی اصفهان باشن…..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا