پروژه های در دست اجراپروژه های خارج از اصفهان

طرح توسعه کاروانسرای بین راهی مادرشاه مورچه خورت اصفهان

چند سال پیش خبر خوشی بین اهالی اصفهان پیچید و آن اینکه یکی از کاروانسرا های بزرگ و ارزشمند دوره صفوی به کمک بخش خصوصی بازسازی شده و با کاربری های های گوناگون در جاده اصفهان-تهران به کار گرفته شده است. اما اکنون خبر خیره کننده دیگری منتشر شده است که قرار است چندین برابر آن کاروانسرا، در اطراف آن مراکز اقامتی، تقریحی و گردشگری ساخته شود تا بزرگترین مرکز بین راهی ایران را این بار در اصفهان شاهد باشیم.

پیش بینی می شود برای تکمیل این مجموعه بین راهی هزینه ای بیش از ۲۲۰۰ میلیارد تومان مورد نیاز است.

طرح توسعه کاروانسرای بین راهی مادرشاه اصفهان

موقعیت جغرافیایی

این مجموعه در تقاطع آزادراه تهران – اصفهان و بزرگراه معلم در نزدیکی شهر مورچه خورت و شاهین شهر اصفهان قرار دارد. مجتمع بین راهی مادرشاه مورچه خورت قرار است در وسعتی حدود یکصد هکتار ساخته شود. اثر تاریخی کاروانسرای مادرشاه عباسی در هسته مرکزی این مجموعه قرار خواهد گرفت و بقیه ساختمان های این مجموعه در اطراف این اثر تاریخی و همچنین در طرف دیگر آزادراه ساخته خواهند شد.

معرفی قسمت های مختلف مجتمع بین راهی کاروانسرای مادرشاه

مجموعه بین راهی مادرشاه که هم اکنون تنها از یک کاروانسرای تاریخی به جا مانده از دوران عباسی تشکیل شده است، با تکمیل طرح توسعه خود، قسمت های مختلفی را شامل خواهد شد؛ در ادامه به معرفی آنان می پردازیم:

اقامتی

فروشگاهی

تالار

سالن اجتماعات

شهربازی

مسجد

محوطه

عرفان نوری

اصفهان تکه ای است از بهشت که روزگاری از آن جدا شد و بی هیاهو در گوشه ای از زمین جای گرفت؛ این اصفهان هر روز بزرگ و بزرگ تر شد تا در نهایت به وسعت نصف جهان رسید ................................................................................ تمام انگیزه یک وبلاگ نویس مشاهده بازخورد نوشته هایش است! با نوشتن نظرات خود بیش از پیش ما را برای نشان دادن زیبایی های شهرمان با انگیزه کنید...!

۵ دیدگاه

  1. چقدر زشته طرحش! نه تنها با خود کاروانسرا همخوانی نداره و تخت تاثیر قرارش میده بلکه اصلا شکل کاروانسرا نیست. وسط بیابون با آفتاب کشنده امامزاده میخوان بزنن تازه با شهربازی هم ادغامش کنن!

  2. مشکل اصلی معماری اصفهان روی کار اومدن همین طراح های چیپ، روکی و آماتوره! معمارای خوب و خلاق اصفهانی مثل فرشاد مهدی زاده همشون تهران دارن کار میکنن. اصفهان تو معماری دچار فرار مغزها شده

  3. چه طرحهای زشتی کاش ساخته نشه! بجای این همه پول بیاین دو سه تا هتل پنج ستاره درست و حسابی تو اصفهان بسازید! حیف این همه پول و زمین…حیف اون کارونسرای قدیمی و زیبا…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا