پروژه های در دست اجراپروژه های خارج از اصفهان

شروع ساخت اولین نیروگاه خورشیدی شناور کشور در اصفهان

عملیات اجرایی ساخت اولین نیروگاه خورشیدی شناور بر آب کشور به ظرفیت یک مگاوات واقع در نیروگاه شهید محمد منتظری با حضور استاندار اصفهان آغاز شد.

این نیروگاه با هدف تولید انرژی الکتریکی پاک و  کاهش آلاینده های زیست محیطی و جلوگیری از تبخیر سطحی دریاچه آب صنعتی به مساحت ۱۵۰۰۰ متر مربع واقع در نیروگاه شهید محمد منتظری برای اولین بار در ایران و خاورمیانه به صورت شناور بر آب و با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال نصب و به بهره برداری خواهد رسید. ظرفیت نامی این نیروگاه یک مگاوات خواهد بود  و با بهره برداری از آن سالانه ۱۹۰۰۰۰۰کیلوات ساعت انرژی الکتریکی به شبکه سراسری برق تزریق خواهد کرد. برق تولیدی این نیروگاه در قالب قراردهای مصوب وزارت نیرو به مدت ۲۰ سال و با نرخ پایه ۴۹۰۰ ریال خریداری خواهد شد.

نیروگاه شناور خورشیدی در اصفهان
نیروگاه شناور خورشیدی در اصفهان

از ویژگی های بارز این نیروگاه شناور جلوگیری از  تبخیر آب به میزان سالانه ۳۸۰۰۰ مترمکعب در سال خواهد بود. لازم به ذکر است تمامی مراحل طراحی، نصب و اجرا توسط مهندسان ایرانی انجام گرفته است. همچنین برای اولین بار در ایران سازه های شناور نیروگاه های خورشیدی طراحی و بومی سازی گردیده و مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

در اجرای این پروژه از به روزترین تجهیزات استفاده شده. از دیگر ویژگی های بارز این پروژه می توان به افزایش تولید ۱۵ تا ۲۰ درصدی در مقایسه با نیروگاه های خورشیدی در سطح زمین به دلیل وجود درجه حرارت مناسب پنل های خورشیدی در سطح آب اشاره کرد.

عرفان نوری

اصفهان تکه ای است از بهشت که روزگاری از آن جدا شد و بی هیاهو در گوشه ای از زمین جای گرفت؛ این اصفهان هر روز بزرگ و بزرگ تر شد تا در نهایت به وسعت نصف جهان رسید ................................................................................ تمام انگیزه یک وبلاگ نویس مشاهده بازخورد نوشته هایش است! با نوشتن نظرات خود بیش از پیش ما را برای نشان دادن زیبایی های شهرمان با انگیزه کنید...!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا