پیشرفت پروژه هاپیشرفت پروژه های منطقه 1پیشرفت پروژه های منطقه 3

پیشرفت [بهمن ۱۳۹۹] سنگ فرش خیابان آمادگاه و سید‌علی‌خان

پس از آنکه خیابان تاریخی چهارباغ عباسی به صورت کامل سنگ فرش شد، طبق طرح کلی دولتخانه صفوی می بایست تمامی خیابان های منتهی به این گذر نیز سنگ فرش می شدند. در این مرحله دو خیابان آمادگاه و سید علی خان برای سنگ فرش انتخاب شدند. این خیابان ها علی رغم سنگ فرش شدن اما همچنان امکان عبور خودرو بر روی آن وجود دارد، به غیر حدود ۱۰ متر انتهایی آنها که متصل به خیابان چهارباغ می باشد.

خیابان آمادگاه

خیابان آمادگاه به دلیل وجهه تاریخی که دارد دارای سنگ فرش ویژه ای است. هر قسمت از این خیابان بسته به ساختمان اطراف خود سنگ فرش مخصوص به خود را دارد. همچنین مسیر دوچرخه با طراحی ویژه نیز برای این خیابان درنظر گرفته شده است.

در حال حاضر تنها حدود ۱۰ درصد از این خیابان، از خیابان چهارباغ تا مرکز کتاب آمادگاه به صورت نیمه سنگ فرش شده است.

خیابان سید علی خان

سنگ فرشی که برای خیابان سید علی خان انتخاب شده است همانند سنگ فرشی است که پیش تر در میدان امام حسین نیز استفاده شده بود.

» همچنین ببینید: سنگ فرش میدان امام حسین (دروازه دولت)

سنگ فرش کمتر از نیمی از این خیابان انجام شده است و به نظر می رسد تا عید نوروز به بهره برداری برسد.

عرفان نوری

اصفهان تکه ای است از بهشت که روزگاری از آن جدا شد و بی هیاهو در گوشه ای از زمین جای گرفت؛ این اصفهان هر روز بزرگ و بزرگ تر شد تا در نهایت به وسعت نصف جهان رسید ................................................................................ تمام انگیزه یک وبلاگ نویس مشاهده بازخورد نوشته هایش است! با نوشتن نظرات خود بیش از پیش ما را برای نشان دادن زیبایی های شهرمان با انگیزه کنید...!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا