وبلاگ

سفر وزیر امور خارجه اسپانیا به اصفهان / پرواز مستقیم اصفهان – مادرید، احتمالا در آینده نزدیک!

در ایستگاهی دیگر از قطار ورود سیاستمداران بلندپایه کشور های خارجی، این بار نوبت به اسپانیا رسید و این وزیر امورخارجه، سفیر و هیئت همراهشان بودند که به منظور افزایش مناسبات کشور اسپانیا با شهر گنبد های فیروزه ای میهمان استاندار اصفهان شدند.

حسن مهرعلیزاده در مراسم ضیافتی که برای وزیر امور خارجه اسپانیا و هیئت همراه وی تدارک دیده شده بود، اظهار کرد: اصفهان را نصف جهان گویند و با توجه به بافت فرهنگی و هنری و آثار تاریخی این شهر، مقامات کشورهای مختلف همواره از سفر به اصفهان استقبال می کنند.

محسن مهرعلیزاده با بیان اینکه این گونه سفرها باید تداوم یابد و در جهت توسعه مناسبات مورد استفاده قرار گیرد، افزود: ظرفیت های دوجانبه به گونه ای است که می تواند زمینه ساز ارتباطات بیشتر شود.

وی با بیان اینکه اسپانیا جایگاه چهارم را از نظر تعداد مسافران به ایران دارد؛ اظهار کرد: برقراری پرواز مستقیم بین اصفهان-مادرید قطعا باعث افزایش تعداد گردشگران خواهد شد و این امر می تواند در تبدیل مادرید به قطب دوم برای سفر گردشگران به اصفهان موثر باشد.

استاندار اصفهان افزایش تبادلات صنعتی را گامی مؤثر برای تعمیق مناسبات و افزایش ارتباطات دو کشور ایران و اسپانیا عنوان نمود و افزود: اصفهان با دارا بودن بیش از ۸ هزار واحد صنعتی اولین استان صنعتی کشور است و این موضوع می تواند در تبادلات صنعتی دو کشور موثر باشد.

آلفونسو داستیس نیز در این دیدار ضمن تسلیت حادثه ی سقوط هواپیمای مسافربری از طرف دولت و ملت اسپانیا، اصفهان را بهشت روی زمین نامید و تعهد نمود روابط اسپانیا-ایران و اصفهان از طریق این سفر افزایش یابد.

وزیر خارجه اسپانیا با تاکید بر اینکه مناسبات دوجانبه بویژه در بخش صنعت و گردشگری می تواند تعمیق یابد، اظهار کرد: نیروهای فعال در زمینه گردشگری و راهنمایان متبحر می توانند در افزایش این تعاملات موثر باشند.

آلفونسو داستیس، ضمن تائید پیشنهاد استاندار مینی بر برقراری پرواز مستقیم بین مادرید- اصفهان، تاکید نمود: مادرید می تواند قطبی برای انتقال گردشگران آمریکای لاتین به اصفهان باشد و اینجانب موُکداً این موضوع را پیگیری می کنم.

گفتنی است وزیر امورخارجه اسپانیا در راس یک هئیت بلند پایه مرکب از سفیر این کشور در ایران و تنی چند از مقامات ارشد وزارت خارجه اسپانیا ظهر امروز وارد فرودگاه بین المللی شهید بهشتی شد و مورد استقبال مهندس کریمی، دستیار ویژه استاندار قرار گرفت و سپس از آثار تاریخی و میراثی مجموعه جهانی میدان امام (ره) و مجموعه فرهنگی تاریخی چهلستون بازدید کرد.

عرفان نوری

اصفهان تکه ای است از بهشت که روزگاری از آن جدا شد و بی هیاهو در گوشه ای از زمین جای گرفت؛ این اصفهان هر روز بزرگ و بزرگ تر شد تا در نهایت به وسعت نصف جهان رسید ................................................................................ تمام انگیزه یک وبلاگ نویس مشاهده بازخورد نوشته هایش است! با نوشتن نظرات خود بیش از پیش ما را برای نشان دادن زیبایی های شهرمان با انگیزه کنید...!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا