وبلاگ

خرید ۳۰۰ دستگاه اتوبوس در سال ۹۷ / ایجاد شبکه اتوبوس برقی برای نخستین بار در اصفهان

دکتر نوروزی شهردار محترم اصفهان و دکتر معین رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در برنامه بازتاب صداوسیما از برنامه های مدیریت شهری در سال آینده خبر دادند.

قدرت الله نوروزی شامگاه چهارشنبه در برنامه تلویزیونی «بازتاب» اظهار کرد: مهمترین انتظار مردم، داشتن زندگی باکیفیت در شهر است که در این راستا بودجه سال آینده بر اساس اولویت ها و نیازهای مردم تدوین و به تصویب اعضای شورای شهر رسید.

تمام خط یک قطارشهری تا آخر سال افتتاح می شود

شهردار اصفهان با اشاره خط یک مترو گفت:‌ یکی از وعده هایی که به مردم اصفهان دادیم، تکمیل خط یک مترو و حرکت واگن ها تا صفه است که تمام تلاش خود را می کنیم تا این وعده عملی شود.

وی ادامه داد: در مسیر خط یک مترو، چهار الی پنج ایستگاه مهم اعم از ایستگاههای میدان امام حسین(ع)، سی و سه پل، میدان آزادی و صفه هنوز تکمیل نشده، برای تکمیل این ایستگاهها تمام تلاش خود را می کنیم، البته ممکن است ایستگاهها به صورت کامل راه اندازی نشود، اما در نظر داریم ایستگاهها به گونه ای باشد تا بتوان از آن استفاده کرد.

شهردار اصفهان به خط دوم مترو اشاره کرد و گفت: تاکنون احداث دو ایستگاه عاشق اصفهانی و زینبیه در مسیر خط دو قطار شهری آغاز شده که به دنبال جذب فاینانس خارجی و اوراق مشارکت برای تکمیل آن هستیم، در این راستا با بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی در حال مذاکره هستیم.

نوروزی افزود: برای خط سه مترو از میدان آزادی تا اتوبان ذوب آهن نیز مذاکرات اولیه انجام شده تا با پیمانکاری بیناد مستضعفان این مهم آغاز شود، به طور حتم با اجرای این سه خط مترو تحول عظیمی در تردد و رسیدن به هوای پاک ایجاد می شود.

خرید ۳۰۰ دستگاه اتوبوس در سال ۹۷

وی ادامه داد: البته اقدامات شهرداری تنها به مترو ختم نمی شود، در این راستا امسال ۵۰ دستگاه اتوبوس جدید خریداری شده و در نظر داریم تا با تأمین اعتبارات لازم ۳۰۰ دستگاه اتوبوس را تا پایان سال ۱۳۹۷ به ناوگان شهری اضافه کنیم که برای تحقق این مهم به کمک سازمان شهرداریها نیاز داریم.

شهردار اصفهان با بیان اینکه اکنون ۱۱۰۰ دستگاه اتوبوس در ناوگان اتوبوسرانی فعالیت می کند، گفت: در حال حاضر عمر برخی از اتوبوس های شهر بیش از ۱۰ سال است که باید از ناوگان خارج شود.

وی ادامه داد: ۱۲۰۰ میلیارد تومان از بودجه شهر اصفهان به حمل و نقل عمومی اختصاص یافته که ۸۷۰ میلیارد تومان برای مترو و مابقی برای اتوبوس و … پیش بینی شده است.

رئیس شورای شهر شهر اصفهان درباره بودجه حمل و نقل سال آینده گفت: ۴۲ درصد از بودجه سه هزار میلیارد تومانی سال آینده در حوزه حمل و نقل عمومی هزینه می شود.

وی ادامه داد: در بودجه سال آینده ۳۰ میلیارد تومان به خرید ناوگان حمل و نقل عمومی، ۱۰ میلیارد تومان به بازسازی ناوگان و ۴ میلیارد تومان برای کاهش آلودگی هوا و خرید فیلتراسیون اتوبوس ها پیش بینی شده است.

معین از خرید اتوبوس برقی در سال آینده خبر داد و گفت: اقدام ارزنده ای که برای نخستین بار در بودجه سال آینده پیش بینی شد، ایجاد شبکه اتوبوس برقی است که برای مطالعه، راه اندازی زیرساخت ها و خرید آن ۲۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است

.

عرفان نوری

اصفهان تکه ای است از بهشت که روزگاری از آن جدا شد و بی هیاهو در گوشه ای از زمین جای گرفت؛ این اصفهان هر روز بزرگ و بزرگ تر شد تا در نهایت به وسعت نصف جهان رسید ................................................................................ تمام انگیزه یک وبلاگ نویس مشاهده بازخورد نوشته هایش است! با نوشتن نظرات خود بیش از پیش ما را برای نشان دادن زیبایی های شهرمان با انگیزه کنید...!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا