طرح توسعه کاروانسرای بین راهی مادرشاه

طرح توسعه کاروانسرای مادرشاه اصفهان

چند سال پیش خبر خوشی بین اهالی اصفهان پیچید و آن اینکه یکی از کاروانسرا های بزرگ و ارزشمند دوره صفوی به کمک بخش خصوصی بازسازی شده و با کاربری های های گوناگون در جاده اصفهان-تهران به کار گرفته شده است. اما اکنون خبر خیره کننده دیگری منتشر شده است که قرار است چندین برابر آن کاروانسرا، در اطراف آن مراکز اقامتی، تقریحی و گردشگری ساخته شود تا بزرگترین مرکز بین راهی ایران را این بار در اصفهان شاهد باشیم.

موقعیت جغرافیایی

این مجموعه در تقاطع اتوبان کاشان-اصفهان و بزرگراه دلیجان-اصفهان و در وسعتی حدود یکصد هکتارساخته خواهد شد. اثر تاریخی کاروانسرای مادرشاه عباسی در هسته مرکزی این مجموعه قرار خواهد گرفت و مابقی اماکن در اطراف آن و طرف دیگر اتوبان ساخته خواهند شد.

معرفی قسمت های مختلف کاروانسرای مادرشاه

مجموعه بین راهی مادرشاه که هم اکنون تنها از یک کاروانسرای تاریخی به جا مانده از دوران عباسی تشکیل شده است، با تکمیل طرح توسعه خود، قسمت های مختلفی را شامل خواهد شد؛ در ادامه به معرفی آنان می پردازیم:

اقامتی

فروشگاهی

تالار

سالن اجتماعات

شهربازی

مسجد

محوطه

همچنین بخوانید:  سیتی سنتر نور شاهین شهر اصفهان

2 دیدگاه ها

  1. نصف جهان گفت:

    چه طرحهای زشتی کاش ساخته نشه! بجای این همه پول بیاین دو سه تا هتل پنج ستاره درست و حسابی تو اصفهان بسازید! حیف این همه پول و زمین…حیف اون کارونسرای قدیمی و زیبا…

  2. ایمان گفت:

    اینجا کاروانسراس یا حرم؟ این طرحارو کی میده خداوکیلی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *