خط ریل باس اصفهان – نجف آباد

طی مذاکرات انجام شده با مسئولان شرکت راه آهن، احداث عملیات قطار حومه ای (ریل باس) در مسیر اصفهان به نجف آباد و بالعکس در اوایل دولت دوازدهم عملیاتی می شود.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: این خط راه آهن به طول ۳۰ کیلومتر در مسیر اصفهان – نجف آباد با مشارکت شرکت راه آهن جمهوری اسلامی، شــهرداری های واقع در مسیر و بخش خصوصی ساخته می شود.

وی افزود: اقدام های لازم برای احداث قطار حومــه ای نجف آباد – اصفهان انجام شــده و در دیداری که ۲۰ تیر با مدیرعامل راه آهن کشور داشتیم، مقرر شد عملیات اجرایی این پروژه اوایل آغاز به کار دولت دوازدهم با حضور وزیر راه و شهرسازی در نجف آباد آغاز شود.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اســلامی هزینه احداث این خط راه آهن حومه ای را حدود ۲ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: قرار است این مبلغ از سوی شرکت راه آهن، شهرداری های واقع در مســیر و بخش خصوصی تأمین شود.

وی اظهار کرد: بر اســاس توافق انجام شده، مقرر است خطوط ریلی و رام های موردنیاز این طرح از ســوی شرکت راه آهن، آزادسازی مسیر توسط شهرداریهای واقع در مسیر و بخشی از هزینه موردنیاز نیز توسط بخش خصوصی تأمین و انجام شود.

ریل باس اصفهان-نجف آباد

نماینده مردم نجف آباد با بیان اینکه مجوز اجرای این طرح توسط شورای عالی ترافیک صادرشــده اســت، افزود: در آینده ای نزدیک مناقصه اجرای این طرح برگزار می شود.

موافقتنامه ساخت خطوط قطارهای حومه ای اصفهان – نجف آباد بین شرکت راه آهن جمهوری اســلامی ایران و شهرداری نجفآباد ۲۸ دی سال ۹۴ به امضای محســن پورسید آقایی مدیرعامل راه آهن جمهوری اســلامی ایران و مسعود منتظری شهردار نجف آباد رسید. مدیرکل وقت راه آهن استان اصفهان چهارم مهر ســال ۹۴ بــه ایرنا گفته بود: طرح ایجــاد خط راه آهن اصفهان – نجفآباد در راســتای سیاســت های وزارت راه و شهرسازی مبنی بر ایجاد راه آهن حومه ای در دستور کار قرار دارد و اقدامات اولیه آن انجام شــده است.

حسن ماسوری با بیان اینکه اجرای این طرح مورد موافقت شهرداری های دو شهر قرار گرفته اســت، افزود: ۵۰ درصد اعتبار مورد نیاز این خط از سوی شهرداری های نجفآباد و اصفهان و نیم دیگر از طرف اداره کل راه آهن استان تأمین خواهد شد.

مدیرعامل راه آهن نیز در مراسم انعقاد موافقتنامه با شهرداری نجف آباد برای احداث این خط گفت: در سال اول بهره برداری از قطار حومه ای اصفهان – نجفآباد ۶۰ هزار مسافر با این خط جا به جا خواهند شد که حجم قابل توجهی صرفه جویی در انرژی، کاهش آلودگی و تصادفات را به همراه خواهد داشت.

به این مقاله چه امتیازی می دهید...!؟
۰ امتیاز از مجموع ۰ رای
عرفان نوری
عرفان نوری
اصفهان تکه ای است از بهشت که روزگاری از آن جدا شد و بی هیاهو در گوشه ای از زمین جای گرفت؛ این اصفهان هر روز بزرگ و بزرگ تر شد تا در نهایت به وسعت نصف جهان رسید...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *