خبرهای خوشی از تکمیل دهکده المپیک نقش جهان به گوش می رسد!

دهکده المپیک نقش جهان که شاید خیلی ها صرفا آن را به اشتباه ورزشگاه ۷۵ هزار نفری نقش جهان تصور می کنند، یک مجموعه بزرگ ۳۰۰ هکتاری است که در دهه ۶۰ طراحی شده و طبق طرح آن قرار است مجموعه ای از مکان های ورزشی نظیر استادیوم فوتبال، سالن سرپوشیده، استخر، زمین هاکی، دوچرخه سواری، اسب سواری، چوگان، قایقرانی و … را در دل خود جای دهد. اما پس از نزدیک به ۴۰ سال از دهکده المپیک نقش جهان تنها یک استادیوم ساخته شد و یک سالن سرپوشیده و یک استخر! فضایی آن قدر کم که اصلا در نقشه کلی دهکده المپیک گم می شود!

دهکده المپیک نقش جهان اصفهان
ورزشگاه ۷۵ هزار نفری نقش جهان اصفهان

تکمیل دهکده المپیک نقش جهان توسط فولاد مبارکه اصفهان

اما در خبر خوبی که این روز ها شنیده می شود به نظر می رسد کارخانه فولاد مبارکه اصفهان مشتاق است با همکاری اداره کل ورزش و جوانان اصفهان به تکمیل دهکده المپیک نقش جهان بپردازد. خبری که در صورت تحقق، یک فضای ورزشی کم نظیر را برای شهر و کشور ایجاد خواهد کرد.

قسمتی از صحبت های مدیرکل ورزش استان اصفهان و مدیر عامل فولاد مبارکه را بخوانید:

شرکت فولاد مبارکه اصفهان آمادگی کامل را دارد که دهکده المپیک را در حاشیه ورزشگاه نقش جهان احداث کند چراکه ما می خواهیم جوانان این مرز و بوم اوقات فراغت خود را با ورزش پشت سر گذارند.

رویکرد جدید این مجموعه ، توسعه و گسترش رشته های مختلف ورزشی در باشگاه فولاد مبارکه سپاهان است؛ ما برای فوتبال که یک جامعه وسیعی از مخاطبین را در تمام دنیا دارد برنامه خاصی تدوین کرده ایم اما بقیه رشته ها را نیز به دست فراموشی نخواهیم سپرد.

از مسئولین می خواهم برای ساخت دهکده المپیک در کنار شرکت فولاد مبارکه اصفهان باشند.

حمیدرضا عظیمیان، مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه – ۱۳۹۹/۰۵/۱۳

نظر وزارت ورزش برای احداث دهکده المپیک و سرمایه گذاری شرکت فولاد مبارکه برای این امر مهم مساعد است.

هفته پیش در جلسه ای با مقام عالی وزارت ورزش و جوانان پیرامون درخواست مجتمع فولاد مبارکه اصفهان برای سرمایه گذاری در طرح ۳۰۰ هکتاری ورزشگاه بزرگ نقش جهان گفت و‌گو کردم که دکتر سلطانی فر ضمن موافقت با احداث دهکده المپیک و استفاده بهینه از فضاهای موجود در این مجموعه، تاکید کرد بر اساس طرح جامعی که در بر گیرنده زمینه فعالیت رشته های مختلف ورزشی در این مجموعه باشد، در جلسه‌ای با مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه درباره طرح پیشنهادی احداث دهکده المپیک گفت و‌گو شود.

سید محمد طباطبایی، مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان – ۱۳۹۹/۰۵/۱۳

تحقق یک رویا!؟

به نظر می رسد عزم شرکت فولاد مبارکه برای تکمیل دهکده نقش جهان جزم باشد، چرا که با این کار تمامی مجموعه های ورزشی باشگاه سپاهان را در آن جای می دهد و جدای از آن کارخانه فولاد مبارکه نشان داده در توسعه و آبادانی شهر تا حد قابل قبولی به مسئولیت اجتماعی خود عمل می کند.

امیدواریم تلاش های صورت گرفته در دوران جدید سازمان ورزش و جوانان استان اصفهان مقطعی نباشد و هرچه زودتر شاهد یک توافق رسمی مابین وزارت ورزش و جوانان و شرکت فولاد مبارکه اصفهان باشیم. توافقی که در صورت امضا شدن امید ها را درباره زنده شدن دوباره طرح بزرگ دهکده المپیک نقش جهان زنده می کند.

دهکده المپیک ریو – برزیل
دهکده المپیک عشق آباد – ترکمنستان

آموزش زبان آلمانی در اصفهان ۰۹۰۲۷۰۰۸۴۴۰ با قیمت مناسب - مخصوص مهاجرت

عرفان نوری

اصفهان تکه ای است از بهشت که روزگاری از آن جدا شد و بی هیاهو در گوشه ای از زمین جای گرفت؛ این اصفهان هر روز بزرگ و بزرگ تر شد تا در نهایت به وسعت نصف جهان رسید ................................................................................ تمام انگیزه یک وبلاگ نویس مشاهده بازخورد نوشته هایش است! با نوشتن نظرات خود بیش از پیش ما را برای نشان دادن زیبایی های شهرمان با انگیزه کنید...!

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. چه خبر خوبی! شرکت فولاد همیشه به موضوع مسئوولیت اجتماعی حساس بوده. این پروژه می تونه برای اصفهان و فولاد مبارکه هر دو باعث افتخار باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا